Autor

Ahoj!

Těší mně, že jste navštívili mé stránky, které jsou věnovány především krajinářské fotografii Šumavy.

Jmenuji se Vladan Strejc a narodil jsem se ve Stodě v roce 1984. Od svého narození žiju v Sušici, bráně Šumavy, kterou jsem si velice oblíbil. Šumavu miluji a rád se ve svém volnu toulám po jejích lukách.

K fotografování a lásce k přírodě mně přivedl můj taťka. Už jako malý capart jsem dostal levný kinofilmový fotoaparát. Během študáckých let jsem dostal první digitální fotoaparát Olympus C-720. S tímto fotoaparátem jsem pořizoval své první fotografické snímky. Nedlouho poté jsem si koupil Panasonic FZ-50, který zas posunul mé možnosti fotografování o řádný kus dopředu.

Mezitím jsem pronikal do tajů fotografie hlouběji a zatoužil po své první digitální zrcadlovce. Po dlouhém vybírání, pročítání internetových diskuzí a rozhodování mezi dvěma rivaly Nikon a Canon jsem se rozhodl pro Nikon D80. Nyní fotografuji s Nikonem D 300 a jsem s tímto přístrojem velmi spokojen.

Své fotografie zasílám do internetových galerií, kde si rád prohlížím tvorbu těch zkušenějších a snažím se učit z jejich rad. Díky tomu, že žiju na Šumavě, se mi nejvíc líbí horská a vysokohorská tématika.

Příznivcům fotografie přeji dobré světlo.